Çaycuma Mobilya Mağazaları

çaycuma mobilya mağazaları

Çaycuma Mobilya Mağazaları

YURTBAY MOBİLYA

Talat Yaşar Yurtbay

Yeni Mah. Atatürk Blv. 1 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 56 77

YİĞİT MOBİLYA

Yiğit Mobilya

Çay Mah. Esengin Cad. 19 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 23 30

KOÇKAN MOBİLYA

Koçkan Mobilya

Yeni Mah. Güneş Müftüoğlu Sok. 2 Kantarcı Çrş. Çaycuma

Telefon No: 0372 615 90 66

ÇOLAKOĞLU TİCARET

Çolakoğlu Ticaret

Çay Mah. Ömer Kalaycı Cad. 34 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 67 01

TUĞRA MOBİLYA

Tuğra Mobilya

Çay Mah. Kahyaoğlu Cad. 4/A Çaycuma

Telefon No: 0372 615 22 00

ODABAŞLAR MOBİLYA

Odabaşlar Mobilya

Yüksel Odabaş

Yeni Mah. Tunç Sok. 6 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 10 12

OKUR MOBİLYA

Okur Mobilya

Çay Mah. Uzun Mehmet Cad. Çaycuma

Telefon No: 0372 615 66 48

DERYAP EV

Deryap Ev

Yeni Mah. Atatürk Blv. 11 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 03 71

ÇINAR MOBİLYA

Çınar Mobilya

Ahmet Çınar

Yeni Mah. Atatürk Blv. 28 Çaycuma

Telefon No: 0372 615 39 58

OLKAÇ MOBİLYA (FİLYOS)

Olkaç Mobilya

Rıza Olkaç

Filyos-Öteyüz Mah. Atatürk Sok. 74 Çaycuma

Telefon No: 0372 623 22 64

AVCILAR MOBİLYA (PERŞEMBE)

Avcılar Mobilya

Coşkun Avcı

Perşembe-Merkez Mah. Cevat Özyurt Cad. 42 Çaycuma

Telefon No: 0372 638 56 70

KOÇLAR MOBİLYA (PERŞEMBE)

Koçlar Mobilya

Hayrettin Koç

Perşembe-Merkez Mah. Özsamey Cad. 15/B Çaycuma

Telefon No: 0372 638 42 80

Çaycuma’da mobilya satışı yapan bir işletmeniz varsa ve işletmeniz henüz Çaycuma mobilya mağazaları sayfasında görünmüyorsa, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Dilerseniz buradan iletişim sayfamıza gidebilir, ya da direkt olarak aşağıdaki formu kullanarak bize Çaycuma mobilya mağazaları sayfasında görünmek üzere dükkanınızın adını, adres bilgisini ve telefon numarasını iletebilirsiniz. Çaycuma mobilya mağazaları sayfasında listelenmek, tamamen ücretsizdir!

Dilerseniz, Gold Firmalarımızdan biri olabilirsiniz. Gold Firmaların kendilerine özel sayfaları vardır. Bu sayfalarda 10 adete kadar firmanızla ilgili resim yüklemesi yapabilir, firmanızın adresi Google Haritalar üzerinde gösterilir, telefon numaranızın üzerine basıldığında, müşterileriniz direkt olarak sizi arayabilir. Gold Firma olmak için tıklayın.

Mobilya, oturma (örneğin sandalyeler, tabureler ve kanepeler), yemek (masalar) ve uyku (örneğin yataklar) gibi çeşitli insan faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan hareketli nesneler anlamına gelir. Mobilya, işleri (masalar ve masalar gibi zeminin üstündeki yatay yüzeyler gibi) iş için uygun bir yükseklikte tutmak veya eşyaları (örneğin dolaplar ve raflar) depolamak için de kullanılır. Mobilya bir tasarım ürünü olabilir ve dekoratif bir sanat olarak kabul edilir. Mobilyanın işlevsel rolüne ek olarak, sembolik veya dini bir amaca hizmet edebilir. Metal, plastik ve ahşap dahil olmak üzere birçok malzemeden yapılabilir.

Mobilya, genellikle yerel kültürü yansıtan çeşitli ağaç işleme derzleri kullanılarak yapılabilir.
İnsanlar, insan uygarlığının başından beri mobilya olarak ağaç kütükleri, kayalar ve yosun gibi doğal nesneler kullanıyor. Arkeolojik araştırmalar, yaklaşık 30.000 yıl önce, insanların ahşap, taş ve hayvan kemikleri kullanarak kendi mobilyalarını inşa etmeye ve oymaya başladığını gösteriyor. Bu döneme ait erken mobilyalar, Rusya’da bulunan Venüs heykelcik gibi sanat eserleriyle bilinir ve tanrıçayı tahtta resmeder.

İlk ayakta kalan kaybolmamış mobilya evlerinde olduğu Skara Brae içinde İskoçya’da ve tüm taştan inşa dolapları, tarayıcılar ve yatak mevcuttur. Doğrama gibi karmaşık yapım teknikleri eski Mısır hanedanlığının erken döneminde başladı. Bu dönem, bazen değerli metallerle veya fildişi ile süslenmiş masaları da içeren ahşap parçaları yapıldı.

Mobilya tasarımının evrimi, eski Yunanistan ve eski Roma’da devam etti; tahtlar sıradan olduğu kadar klinalılar da, dinlenmek, yemek yemek ve uyumak için kullanılan çok amaçlı kanepeler kullanıldı. Ortaçağ’ın mobilyaları genellikle ağır, meşe ve süslemeliydi. Mobilya tasarımı , on dördüncü ve on beşinci yüzyılın İtalyan Rönesansı döneminde genişledi .

Hem Güney hem de Kuzey Avrupa’da, on yedinci yüzyıl, zengin, genellikle yaldızlı tasarımlar Barok ile karakterize edildi. Ondokuzuncu yüzyıl genellikle canlanma stilleriyle tanımlanır . Yirminci yüzyılın ilk dörtte üçü genellikle Modernizme doğru yürüyüş olarak görülür . Postmodern mobilya tasarımının benzersiz bir büyümesi, doğal şekillere ve dokulara dönüş.

etimoloji

İngilizce kelime mobilya türetilmiştir Fransız kelime fourniture, bir isim formunda Pharmacie kaynağı ya da temin edilmesi için. Bu nedenle Fransızca’daki mobilya , malzeme ya da hüküm anlamına gelir. Özellikle ev eşyalarına atıfta bulunan İngilizce kullanımı, bu dile özgüdür; Fransızca ve diğer Romantik dillerin yanı sıra Almanca , “hareketli mallar” anlamına gelen Latince mobilia’dan türeyen meubles kelimesinin türevlerini kullanır. [1]

Örnek Resim