Çaycuma Telefoncular

çaycuma telefoncular

Çaycuma Telefoncular

Ercom İletişim

Ercom İletişim (Türk Telekom)

Çay Mah. Atatürk Cad. Çaycuma

Telefon: 0372 615 66 33

Başören İletişim

Başören İletişim (Turkcell)

İsmail Başören

Yeni Mah. Nihat Kantarcı Cad. 5 Çaycuma

Telefon: 0372 620 04 04

Bilgin Cep Merkezi

Bilgin Cep Merkezi (Vodafone)

Yeni Mah. Atatürk Blv. Çaycuma

Telefon: 0372 615 51 63

Caner İletişim

Caner İletişim

Çay Mah. Döner Sok. 2 Çaycuma

Telefon: 0545 906 99 61

Yıldızlar İletişim

Yıldızlar İletişim

Cuma Yıldız

Yeni Mah. Nihat Kantarcı Cad. 4 Çaycuma

Telefon: 0372 615 81 18

Yurtbay İletişim

Yurtbay İletişim (Vodafone)

İstasyon Mah. Fatih Cad. 1 Çaycuma

Telefon: 0372 615 62 22“Akıllı cihaz” konsepti açığa çıktıktan sonra cebimizdeki cep telefonları, adeta birer bilgisayara dönüştü. Bu kaçınılmaz bir gerçek. Böyle olunca da, genç nesil başta olmak üzere cep telefonlarımızı elimizden ayırmaz olduk. Zamanında İsveç menşeli olan Nokia cep telefonları aşırı derecede popülerdi. Her 10 kişiden 7’sinde Nokia bulunurdu. Bu Nokia cihazların neredeyse her biri, farklı bir yazılıma sahipti. Ona rakip olan Güney Kore’li cep telefonu üreticisi Samsung vardı. Fakat yine o da her biri farklı yazılımla çıkan telefonlara sahipti.

Yıllar geçti ve daha sonra cep telefonları, yazılımsal anlamda ikiye ayrıldı:

IOS ve Android

IOS, Apple markasının kendi ekosistemi için ve sadece kendi ürünlerinde kullanılmaya uygun bir yazılımdı. Aynı işletim sistemini yalnızca iPhone üzerinde değil, aynı zamanda Apple laptop’ı olan Macbook’larda, Apple masaüstü bilgisayarı olan MAC’lerde, Apple tableti olan iPad’de ve yine Apple mp4 playerı olan iPodlarda da geçerli olan sistemdi. Bunun yanı sıra Apple TV’de de IOS kullanılıyordu. Çaycuma Telefoncular sayfasında, iPhone satışı yapan dükkanlar listelenmiştir.

Android ise yalnızca bilgisayarlarda, lap toplarda işleyen bir sistemden çok cep telefonu, tablet bilgisayar, e kitap okuyucuları, navigasyon cihazları üzerinde çalışan bir sistemdi. Elbette yıllar geçtikçe, Android arayüzünün kullanıldığı yerler arttı. Buna akıllı televizyonlar, akıllı ev sistemleri dahil oldu. Android yazılımını, Google satın aldı. Bu yazılım, hala daha Google’a ait durumda.

Bu iki yazılımın birbiriyle yarıştığı esas nokta ise, temel itibariyle akıllı cihazlar olarak nitelediğimiz cep telefonları oldu. Yakın zamana kadar (yaklaşık 2016 diyebiliriz belki) Apple tarafından temsil edilen IOS işletim sisteminin karşısında bulunan Android’i büyük oranda Samsung temsil ediyordu. Elbette daha farklı cihaz üreticileri de vardı Android yazılımını kullanan. LG gibi. Ancak bunların pazardaki payı, Samsung’la yarışabilir durumda değildi.

İlerleyen süreçte, Çin büyük bir atılım gerçekleştirerek, kendi bünyesinden bir çok farklı akıllı cihaz üreticisi çıkarttı. Xiaomi, Huawei, Oppo gibi. Bu cihazlar, Samsung’u yerinden etmek üzere.

Microsoft, zamanının bilgisayar devi ise bu iki kıyaslamayla yarışmaya çalıştı ve yazının başında bahsini ettiğimiz Nokia cihazlara Microsoft 10 işletim sistemini yükledi ve akıllı cihaz pazarında kendine bir yer edinmeye çalıştı. Fazla pay kapamadı. Daha sonra Nokia’nın hisselerinin büyükçe bir kısmını satın aldı. Microsoft markası adı altında Microsoft işletim sistemli cihazları satışa sundu. İstediğini alamadı. Daha sonra bu piyasadan sessizce çekildi.

Yine iPhone 4, iPhone 4S zamanlarına kadar süren bir başka akıllı cihaz vardı: Blackberry. Dokunmatik cihazların yükselişinde, her bir harf için üzerinde bir tuş bulunan Blackberry cihazlar, önemini yitirdi. Bu cihazlar IOS veya Android de kullanmıyordu üstelik. Kendine özgü bir yazılım dili vardı. Daha sonra Android’li cihazlar üretmesine rağmen, Blackberry de akıllı cihaz piyasasında fazla yer edinemedi.

Günümüzde, IOS’in karşısında Android hala ayakta durmakta, IOS’in sunduğu eko sistemin hoşluğunu, yüksek RAM’ler, fazla sayıda çekirdekler, hafıza alanı ile kapatmaya çalışmakta. Üstelik üçüncü dünya ülkelerinde, bu rekabette kendisine fazlasıyla da bir yer edinmekte. Android yazılımları kullanan cep telefonları, Huawei, Samsung, Xiaomi, LG hala daha akıllı cihaz piyasasında pastadan büyük paylar almaktadır.

Çaycuma Telefoncular ise, sizlere, Çaycuma’daki cep telefonu satışı yapan yerleri, cep telefonu kapağı, cep telefonu kılıfı, cep telefonu kırılmaz ekranı, kulaklık, batarya, şarj aleti satışı yapan yerleri ve cep telefonu tamiri yapan yerleri göstermektedir. Çaycuma ikinci el telefon, Çaycuma sıfır telefon, Çaycuma telefon tamiri, Çaycuma telefon aksesuarı gibi aramak ve bulmak istediğiniz şeyler, sayfanın üzerinde belirtilmiştir.

Çaycuma telefoncular sayfasında aradığınızı bulamadıysanız belki de aradığınız şey Çaycuma bilgisayarcılar sayfasında mevcuttur.

Örnek Resim