Çaycuma Erkek Kuaförleri

çaycuma erkek kuaförleri
Çaycuma Erkek Kuaförleri
MODEL KUAFÖR.

Model Kuaför

Seka Caddesi No: 70 / Çaycuma.

Telefon: 0372 615 66 26

MURAT KUAFÖR.

Murat Kuaför

İstasyon Cad. Türközler Pasajı No: 2 / Çaycuma

Telefon: 0372 615 65 24

KLAS KUAFÖR.

Klas Kuaför

Atatürk Caddesi No: 49

Telefon: 0372 615 43 58

KAFKAS BERBER.

Kaskas Berber

İstasyon Mh. Fatih Cd. / Çaycuma

Telefon: 0372 615 79 98

Eğer Çaycuma erkek kuaförleri sayfasında sizin işletmeniz görünmüyorsa, bizimle iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyin. Dilerseniz buraya tıklayarak, dilerseniz de başka bir tıklamaya gerek kalmadan direkt olarak aşağıdaki formu kullanarak bize yazabilirsiniz. Çaycuma Rehberi üzerine firma eklemek tamamen ücretsizdir!

Çaycuma erkek kuaförleri sayfasında pek çok erkek kuaförü mevcut. Bu kuaförler, sayfamız üzerinde, adres ve telefon bilgisi ile birlikte listelenmiştir. Çaycuma sakal traşı, saç traşı, saç yıkama gibi işleriniz için Çaycuma Erkek Kuaförleri sayfamız, size yardımcı olacaktır.

Eski Mısır’da, kuaförler özel losyonlar, dahil olmak üzere araçlar tutmak için makas ve stil malzemeleri dekore etmişti. Berberler ayrıca kuaför olarak çalıştı ve varlıklı erkeklerin evlerinde sıklıkla kişisel berberler vardı. Kültür içerisinde peruk takma standardı ile peruk yapımcılarına kuaför olarak da eğitim verilmiştir. Gelen antik Roma ve Yunanistan ev köle ve görevlileri de dahil olmak üzere kuaför, saç boyanması ve tıraş rollerini devir aldı . Kendi özel kuaförleri veya tıraş hizmetleri olmayan erkekler de vardı. Kendine ait özel kuaförleri olmayan bu erkekler ise yerel berberleri ziyaret ederdi. 5. yüzyıldan 14. yüzyıla kadar saç stilistleriyle ilgili tarihsel bir belge bulunmuyor. Bir sonraki Saç bakım hizmeti talebi büyüdü.

Avrupa

Zengin bir adamın saçı genellikle bir uşak tarafından korunur . İlk ünlü erkek kuaförü Güney Fransa’da doğan Champagne idi . Paris’e taşındıktan sonrakendi kuaför salonunu açtı ve 1658’deki ölümüne kadar kuaförlük yaptı.

Erkek Kuaförlüğü ya da Berberlik

Bir berber , mesleği esas olarak görevi erkeklerin saçlarını kesmek, şekil vermek, tımar etmek, biçimlemek ve traş etmek olan kişidir. Bir berberin çalışma yeri “berber” olarak bilinir. Berberler ayrıca sosyal etkileşim ve kamusal söylem yerleridir. Bazı durumlarda, berberler de halka açık forumlardır. Bunlar, açık tartışmaların yerleri, halkın endişelerini dile getiriyor ve vatandaşları çağdaş konularla ilgili tartışmalara dahil ediyorlar.

Daha önceki zamanlarda, berberler ( berber cerrahları olarak da bilinir ) cerrahi ve diş hekimliği yaptı . Güvenlikli tıraş bıçağı gelişimi ve sakalların azalan prevalansı ile Anglophonic kültürlerinde, çoğu berber artık erkek saç derisinin yüz kılı yerine saç kesimi konusunda uzmanlaşmıştır.

terminoloji

Modern zamanlarda “berber” terimi hem profesyonel bir ünvan olarak hem de erkek saçlarında uzmanlaşmış kuaförlere atıfta bulunmak için kullanılır . Tarihsel olarak, tüm kuaförlerin berber olduğu kabul edildi. 20. yüzyılda, kozmetoloji mesleği berberlikten ayrıldı ve bugün kuaförlere berber veya kozmetikçi olarak lisans verilebilir. Berberler, nerede çalıştıkları, hangi hizmetleri sağlama lisansı aldıkları ve kendilerine atıfta bulunmak için kullandıkları adlara göre farklılık gösterir. Bu terminoloji farkının bir kısmı, belirli bir bölgedeki düzenlemelere bağlıdır.

1900’lerin başlarında ABD’de “chirotonsor” adlı berbere alternatif bir kelime kullanıldı.
ABD’deki farklı devletler iş ve lisans yasalarına göre değişmektedir. Örneğin, Maryland eyaletinde bir kozmetikçi, kesinlikle berberler için ayrılmış bir ustura kullanamaz. Buna karşılık, New Jersey’de her ikisi de Devlet Kozmetoloji Kurulu tarafından düzenlenmektedir ve aynı lisansa sahip oldukları ve hem ustura tıraş, hem de renklendirici, hem de diğer kimyasallar sanatını uygulayabilecekleri için berberlerde ve kozmetikçilerde artık yasal bir fark yoktur. İsterseniz çalışın ve saç kesin denmiştir.

Avustralya’da, bir berber için resmi terim kuafördür ; berber , 20. yüzyılın ortalarındaki kadar popüler olmasa da, erkek kuaförleri için popüler bir başlık. Çoğu kuaför salonunda çalışacaktı .

Berberin ticareti uzun bir geçmişe sahiptir: Mısır’da Bronz Çağı kalıntıları ( MÖ 3500 civarında ) arasında usturalar bulunmuştur . İlk berberlik hizmetleri Mısırlılar tarafından M.Ö. 5000 yılında istiridye kabukları veya bilenmiş çakmaktaşı ile yaptıkları aletler ile yapıldı . Eski Mısır kültüründe, berberlere çok saygı duyulan bireyler vardı. Rahipler ve tıp adamları, kaydedilen en eski berber örnekleridir. Ayrıca, berberlik sanatı kıtalar arasında önemli bir rol oynadı. Maya, Aztek, İroquois, Viking ve Moğol uygarlıkları, traş sanatını toplumdaki ve savaş zamanındaki rollerini ayırt etmenin bir yolu olarak kullandılar. Antik Yunanistan’da Erkekler Sakallarını, saçlarını ve tırnaklarını κουρεύς ( cureus ) tarafından kesilmiş ve şekillendirilmiş , bir agorada (pazar yeri) tartışmalar ve dedikodular için sosyal bir toplanma görevi görmüş olacaktı. [1]

Örnek Resim