Çaycuma Kadın Kuaförleri

çaycuma kadın kuaförleri

Çaycuma Kadın Kuaförleri

KUAFÖR CÜNEYT.

Kuaför Cüneyt

Yelda Güneyoğlu.

Telefon: 0372 615 89 59

Çay Mah. Çarşı Sok. 5 Çaycuma, Zonguldak.

GÜLCAN KUAFÖR.

Gülcan Kuaför

Gülcan Arslan
.

Telefon: 0372 600 03 39

Çay Mah. İstiklal Cad. Çaycuma.

KUAFÖR ŞAHİN.

Kuaför Şahin

Şahin Torlakoğlu
.

Telefon: 0532 778 38 57

Yeni Mah. Atatürk Blv. 2 Kantarcı Apt.

VENÜS KUAFÖR.

Venüs Kuaför

Sevda Arslankaya
.

Telefon: 0372 615 39 69

Çay Mah. İstiklal Cad. No: 101 Çaycuma.

YEŞİM KUAFÖR.

Yeşim Kuaför

Yeşim Göktürk.

Telefon: 0372 615 22 53

Çay Mah. Tuna Cad. 18 Çaycuma,

BEST KUAFÖR.

Best Kuaför ve Güzellik Salonu

Hakan Sabancı
.

Telefon: 0372 615 90 92

Çay Mah. Atatürk Blv. 81 Aydın Pasajı Çaycuma

GÜNAY KUAFÖR. (FİLYOS)

Günay Kuaför (Filyos)

Günay Bıçakçıoğlu
.

Telefon: 0372 623 31 61

Merkez Mah. Atatürk Cad. 52 Filyos, Çaycuma

Eğer Çaycuma kadın kuaförleri sayfasında sizin işletmeniz görünmüyorsa, bizimle iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyin. Dilerseniz buraya tıklayarak, dilerseniz de başka bir tıklamaya gerek kalmadan direkt olarak aşağıdaki formu kullanarak bize yazabilirsiniz. Çaycuma Rehberi üzerine firma eklemek tamamen ücretsizdir!

Çaycuma kadın kuaförleri sayfasında pek çok kadın kuaförü mevcut. Bu kuaförler, sayfamız üzerinde, adres ve telefon bilgisi ile birlikte listelenmiştir. Şehir içinde saç boyatma, saç kestirme, manikür, pedikür gibi işleriniz için Çaycuma Kadın Kuaförleri size yardımcı olacaktır.

Eski kuaförlük

Meslek olarak kuaförlük binlerce yıl öncesine dayanıyor. Başka birinin saçı üzerinde çalışan insanları gösteren eski sanat çizimleri ve resimler keşfedilmiştir. Yunan yazarlar Aristophanes ve Homer , yazılarında kuaförlükten bahseder. Afrika’da, bazı kültürlerde bir insanın ruhunun saçını işgal ettiğine ve kuaförlere bu topluluklar içinde yüksek statü kazandırdığına inanılıyordu . Kuaförlük statüsü, birçok insanın becerilerini geliştirmesini sağladı ve kuaförlerle müşterileri arasında yakın ilişkiler kuruldu. Saatler harcanacak yıkama , tarama, saçlarını yağlamak, şekillendirmek ve süslemek. Erkekler özellikle erkekler, diğer kadınlardaki kadınlar üzerinde çalışacak. Usta bir kuaför ölmeden önce, özel bir tören sırasında taraklarını ve aletlerini seçili bir halefe verecekti.

“Kuaför” kelimesinin ilk ortaya çıkışı 17. yüzyıl Avrupa’sında ve kuaförlük mesleği olarak kabul edildi. Dönemin saç modası, varlıklı kadınların, kendi hizmetçilerinin ve kadınların saçlarını giydirmek için saatlerini harcayacak diğer kişiler tarafından sürdürülecek büyük, karmaşık ve yoğun süslenmiş saç stilleri giydiklerini ortaya koydu.

Kadınların saçları, 17. yüzyılda kuaför Madame Martin tarafından popüler hale getirilerek daha uzun boylu bir tarzda büyüdü . Saç, “kule”, saçlarını mümkün olduğunca uzun şekillendirmek için kuaförlere dayanan varlıklı İngiliz ve Amerikalı kadınların eğilimiydi. Uzun bukleler yığınları zehirlendi , pudralandı ve kurdeleler, çiçekler, dantel, tüyler ve takılarla süslendi. Kuaförlük mesleği, Legros de Rumigny’nin Fransız mahkemesinin ilk resmi kuaförlüğünü ilan etmesiyle gerçek bir meslek olarak ortaya çıktı .

1765 de Rumigny, Art de la Coiffure des Dames adlı kitabını yayınladı.kuaförlüğü tartıştı ve onun tarafından tasarlanan saç fotoğraflarını içeriyordu. Kitap Fransız kadınları arasında en çok satanlar arasındaydı ve dört yıl sonra de De Rumigny kuaförler için bir okul açtı: Academie de Coiffure. Okulda kadınlara ve erkeklere saçlarını kesmeyi ve özel saç tasarımlarını oluşturmayı öğretti.

1777’de Paris’te yaklaşık 1.200 kuaför çalışıyordu. Bu süre zarfında berberler sendikalar kurmuş ve kuaförlerin de aynısını yapmasını talep etmiştir. Wigmakers ayrıca kuaförlerin ticaretinden uzaklaşmayı bırakmalarını istedi ve kuaförlerin rollerinin aynı olmadığını, kuaförlüğün bir hizmet olduğunu ve peruk yapımcılarının bir ürün üretip sattıklarını söylediler.

de Rumigny 1770 yılında öldü ve diğer üç kuaför, özellikle üç Fransız olan popülerlik kazandı: Frederic, Larseueur ve Léonard . Leonard ve Larseueur, Marie Antoinette’nin stilistleriydi . Leonard en sevdiği kişiydi ve zengin Paris çevrelerinde modaya uygun trendler haline gelen, devasa d’opera da dahil olmak üzere birçok saç modeli geliştirdi., kullanıcının başının üstüne 5 metre yükseldi. Fransız Devrimi sırasında , kral, kraliçe ve diğer müşterilerin yanında tutuklanmadan birkaç saat önce ülkeden kaçtı. Rus asaleti için önde gelen kuaför olarak çalıştığı Rusya’ya göç etti.

19. yüzyıl
Parisli kuaförler 19. yüzyılın başlarında etkili stiller geliştirmeye devam ettiler. Zengin Fransız kadınları, en sevdikleri kuaförlerin, zengin uluslararası topluluklarda görülen bir eğilim olan saçlarını kendi evlerinden biçimlendirebilirlerdi. Kuaförlük, öncelikle profesyonelleri işe almak veya hizmetçilerine saçlarına bakmak için ödeme yapmak için yeterince zengin olanlar için uygun bir hizmetti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Marie Laveau , dönemin en ünlü kuaförlerinden biriydi. New Orleans’ta bulunan Laveau, 1820’lerin başlarında, kentin varlıklı kadınların saçlarını koruyarak kuaför olarak çalışmaya başladı. O bir vuduuygulayıcı, “New Orleans Voodoo Kraliçesi” olarak adlandırdı ve dini pratiğini desteklemek için varlıklı kadınlarla olan bağlantılarını kullandı. Para, hediye ve diğer iyilikler için ihtiyacı olan kadınlara “yardım” sağladı. [1]Örnek Resim