Çaycuma Eczaneler

çaycuma eczaneler

Çaycuma Eczaneler

Çaycuma’da bulunan eczaneler aşağıda listelenmiştir.

ÇAKMAK ECZANESİ

Çakmak Eczanesi

Çay Mahallesi, Namık Kemal Sokak, 4/A / Çaycuma.

Telefon: 0372 615 41 21

ÇAĞRI ECZANESİ

Çağrı Eczanesi

Çay Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 81/F / Çaycuma.

Eczacı: Oytun Çağrı Çavuşoğlu

Telefon: 0372 615 23 00

SAĞLIK ECZANESİ

Sağlık Eczanesi

Çay Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 24 / Çaycuma.

Eczacı: Nayim Mustafa Akça

Telefon: 0372 615 14 05

ÇAYCUMA ECZANESi

Çaycuma Eczanesi

Yeni Mahalle, Doğu Sokak, No: 7/A / Çaycuma.

Eczacı: Sevilay Karagöl

Telefon: 0372 615 20 30

DERMAN ECZANESi

Derman Eczanesi

Çay Mahallesi, Hastane Sokak, No: 1/A
Atatürk İş Merkezi / Çaycuma.

Eczacı: Sinem Çakır

Telefon: 0372 615 04 02

ÖZCAN ECZANESi

Özcan Eczanesi

Çay Mah. Dr. Sezai Öztürk Sok. 7/A / Çaycuma.

Eczacı: Mehmet Ali Özcan

Telefon: 0372 615 23 00

BÜYÜK ECZANE

Büyük Eczane

Çay Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 22
1 Nolu Aile Sağlık Merkezi Arkası / Çaycuma.

Eczacı: Nilüfer Ünal

Telefon: 0372 615 10 18

BAŞAK ECZANESi

Başak Eczanesi

İstasyon Mahallesi / Çaycuma.

Eczacı: Başak Gündaş

Telefon: 0372 615 79 54

YURTÖZ ECZANESi

Yurtöz Eczanesi

Çay Mahallesi, Atatürk Caddesi, No: 10 / Çaycuma.

Eczacı: Erhan Yurtöz

Telefon: 0372 615 15 69

ÇAĞRI ECZANESi

Çağrı Eczanesi

İstasyon Mah. Kenan Aydın Cad. 16 / Çaycuma.

Eczacı: Emre Aytekin

Telefon: 0372 615 42 00

Eğer Çaycuma’da bir eczacı iseniz ve bir eczane işletmeniz var ise ve henüz işletmeniz burada listelenmiyorsa endişe etmeyin. Çaycuma Eczaneler sayfasında yer almak tamamen ücretsizdir. iletişim sayfasından bize ulaşıp işletmenizin adı, adresi, eczacı olarak sizin isminiz ve işletmenizin telefonunu ücretsiz olarak iletebilirsiniz. Çaycuma Rehberi’nde listelenmek tamamen ücretsizdir. Dilerseniz aşağıda bulunan form aracılığıyla da bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Çaycuma Eczaneler sayfasında, Çaycuma’da bulunan tüm eczaneler listelenmiş durumdadır. Başınıza gelmiş olabilecek sağlık sorunları için Çaycuma Rehberi geçmiş olsun der, en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı diler.

Eczane , ilaç hazırlama, dağıtma ve gözden geçirme ve ek klinik hizmetler sağlama bilimi ve tekniğidir. Mesleki uygulama, kliniklerin çoğu ilaç endüstrisi tarafından üretildiğinden, klinik yönelimli hale geliyor. Ayarlara göre, eczane bir topluluk veya kurumsal eczane olarak sınıflandırılır. Kurumsal eczane topluluklarında doğrudan hasta bakımı sağlamak, klinik eczane olarak kabul edilir.

Eczane uygulamalarının kapsamı, ilaçların birleştirilmesi ve dağıtılması gibi daha geleneksel rolleri içerir. Ayrıca klinik hizmetler, güvenlik ve etkinlik için ilaçların gözden geçirilmesi ve ilaç bilgilerinin sağlanması gibi sağlık hizmetleriyle ilgili daha modern hizmetler içerir. Bu nedenle eczacılar , ilaç tedavisi konusunda uzman kişilerdir ve hastaların yararına ilaç kullanımını optimize eden temel sağlık uzmanlarıdır.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da, eczaneler genellikle ilaç satmanın yanı sıra şekerleme, kozmetik , ofis malzemeleri , oyuncaklar , saç bakım ürünleri ve dergiler gibi çeşitli ürünleri ve bazen yiyecek ve içecekleri satmaktadır. Ancak Çaycuma Eczaneler içerisinde ofis malzemeleri, şekerleme ve dergiler satılmaz.

Bitkisel ve kimyasal içeriklerin araştırılmasında, farmak çalışmaları , bilimsel yöntemin formülasyonundan önce modern kimya ve farmakoloji bilimlerinin öncüsü olarak kabul edilebilir .

Dsiplinler

Eczacılık alanı genellikle üç ana disipline ayrılabilir:
Eczacılık
Tıbbi Kimya ve Farmakognozi
Eczane Uygulaması

Bu disiplinler ile biyokimya gibi diğer bilimler arasındaki sınırlar her zaman kesin değildir. Genellikle, çeşitli disiplinlerden (eczacılar ve diğer bilim insanları) işbirlikçi ekipler, hasta bakımı için yeni terapötik yöntemlerin tanıtılması için birlikte çalışırlar. Bununla birlikte eczane, tipik haliyle temel veya biyomedikal bir bilim değildir. Tıbbi kimya aynı zamanda farmakoloji, organik kimya ve kimyasal biyolojiyi birleştiren farklı bir sentetik kimya dalıdır.
Farmakoloji bazen eczacılığın 4. disiplini olarak kabul edilir. Her ne kadar farmakoloji, eczane çalışmaları için zorunlu olsa da, eczane ile ilgili değildir. Her iki disiplin de belirgindir. Hem eczane (hasta odaklı) hem de farmakoloji (bilimsel yöntem gerektiren bir biyomedikal bilim) uygulamak isteyenler, her iki disipline özgü ayrı bir eğitim ve derece alırlar.

Farmakoinformatik , sistematik ilaç keşfi ve verimlilik ve güvenlik ile geliştirme için yeni bir disiplin olarak kabul edilir.

Dünya Sağlık Örgütü , dünya çapında en az 2,6 milyon eczacı ve diğer farmasötik personel olduğunu tahmin etmektedir. [2]

Örnek Resim