Çaycuma Taksi Durakları

çaycuma taksi durakları

Çaycuma Taksi Durakları

Site Taksi Durağı

Site Taksi Durağı

Yeni Mah, Nihat Kantarcı Cad, No: 83 Çaycuma.

Telefon No: 0372 615 41 65

Terminal Taksi Durağı.

Terminal Taksi Durağı

İstasyon Mah, İstasyon Cad. / Çaycuma.

Telefon No: 0372 615 34 09

2 Nolu Merkez Taksi Durağı.

2 nolu Merkez Taksi Durağı

Çay Mah, Uzun Mehmet Cad / Çaycuma.

Telefon No: 0372 615 13 20

PTT Taksi Durağı.

PTT Taksi Durağı

Yeni Mah, Burcu Sk, No: 4 / Çaycuma.

Telefon No: 0372 615 07 96

Hisar Taksi Durağı (Filyos).

Hisar Taksi Durağı (Filyos)

Merkez Mah, Atatürk Cadd, Filyos / Çaycuma.

Telefon No: 0372 623 18 18

Yukarı Çarşı Taksi Durağı.

Yukarı Çarşı Taksi Durağı

Çay Mahallesi, İnönü Meydanı / Çaycuma.

Telefon No : 0372 615 17 59

Gar Taksi Durağı (Saltukova).

Gar Taksi Durağı

Kokaksu Mah, Atatürk Cad, Saltukova / Çaycuma.

Telefon No: 0372 618 10 46

Çaycuma Taksi.

Çaycuma Taksi

İstasyon Mahallesi, 12 İnci Sokak / Çaycuma.

Telefon No: 0536 736 39 18

Çaycuma’da bulunan pek çok taksi durağı mevcut. Bu taksi durakları sayfamız üzerinde, adres ve telefon bilgisi ile birlikte listelenmiştir. Şehir içinde hızlı ve bireysel ulaşım için, Çaycuma Taksiciler sayfasından bir taksi çağırabilirsiniz. Çaycuma Rehberi sitesinde Gold Firmalar kısmında taksi durağınızın görünmesini istiyorsanız, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Dilerseniz, başka bir sayfaya gitmenize gerek olmadan aşağıdan da bize yazabilirsiniz.

Taksi tipik sarı renkte bir aracın kısa bir süreliğine şöförü ile birlikte kiralanır. Genellikle tek bir yolcu olur ama bazen yolcu sayısı 3’e kadar çıkabilir. Eğer yolcu birden fazla ise, toplu taşımada gerçekleşenin aksine, bu yolcular birbirini tanıyordur. Taksiler, müşterinin tam olarak istediği lokasyonla, hali hazırda bulunduğu lokasyon arasında hizmet verirler.

Genelde taksilerin gidebilecekleri mesafe sınırlıdır. Çoğunlukla taksiler, en fazla 30-40 kilo metre arası araçlarını çalıştırırlar. Her bölgenin kendisine ait bir veya birden fazla taksi durağı vardır. Örneğin, Çaycuma taksi durakları istasyonda ayrı, Seka Caddesi’nde ayrıdır. Çarşı bölgesinde ayrı ve diğer yerleşim bölgeleri olan Filyos ve Saltukova’da ayrıdır.

Her ne kadar Çaycuma taksi durakları arasında mevcut değildir. Ancak Türkiye içerisinde, örneğin İstanbul’da toplu taksiler de vardır. Bu taksiler, paragrafın başında sözü edilen cinsten farklı olarak, toplu taşımaya benzer bir sisteme sahiptir. İçerisindeki yolcular birbirini tanımazlar. Bu taksiler, belirli bir yerden kalkar ve belirli bir son durağa kadar giderler. Bu süreç içerisinde, müşterilerinden yol kenarında inmek isteyen olabilir. Bu büyük taksiler yol kenarında durabilir. Sonrasında ise yolcusunu indirebilir. Bu, elbette herhangi bir trafik kuralı çiğnemeden yapılmalıdır. Trafiktekileri diğer araçları tehlikeye sokmamak, birincil önceliklerden biridir.

Bireysel yolculuklar için birebir olan taksi taşımacılığı, faaliyetlerine 17. yüzyılın başlarında (1600’lü yıllar) Londra ve Paris’te başlamıştır. İlk belgelenmiş taksi taşımacılığı 1605 yılında Londra / İngiltere’de yapıldı. 1625 yılında ilk taksi durağı olan Strand Taksi Durağı kuruldu. Çaycuma Taksi Durakları’na gelene dek epey zaman geçmiş oldu. İngiltere’de taksicilere taşıma lisansları ilk olarak 1662 yılında verildi.

Benzer bir taksi hizmeti, 1637 yılında, Fransa – Paris’te Nicholas Sauvage isimli kişi tarafından başlatıldı. Taksiler, ilk olarak atlı taksi olarak başlatıldı ve bu ilginç bir bilgi.
Elektrikli akülü taksiler ilk olarak on dokuzuncu yüz yıl sonunda satışa sunuldu. Walter C. Bersey isimli birisi, İngiltere Londra’da, bu tür kabinlerden oluşan bir filo tasarladı. On dokuz ağustos bin sekiz yüz doksan yedi’de Londra sokaklarına çıkarttı. Bir süre sonra, kendine özgü gürültüsü sebebiyle “Hummingbirds” ismi ile nitelendirildiler.

Modern taksimetre ise, üç mucit Alman mucidin icat ettiği bir şeydir. Üstelik kusursuz hale getirilmişlerdir. Bu mucitler, Wilhelm Friedrich Nedler, Ferdinand Dencker ve Friedrich Wilhelm Gustav Bruhn. Dünyanın ilk benzinli taksimetre kabini olan DaimlerVictoria , 1897’de Gottlieb Daimler tarafından inşa edildi ve 1897’de Stuttgart’ta çalışmaya başladı. Benzinli taksiler 1899’da Paris’te, 1903’te Londra’da çalışmaya başladı. The New York Taksilerde başlangıçta Allen-Kingston Motorlu Araç Company Harry N. Allen sahibi tarafından Fransa’dan ithal edildi. [1]

Örnek Resim